Gümüş sezona puanla başladı: 0-0

TFF 2.Lig Beyaz Gurupta mücadele eden kırmızı beyazlı temsilcimiz Gümüşhanespor, 2018-2019 sezonunun ilk karşılaşmasında İstanbul deplasmanında karşılaştığı Bayrampaşaspor ile 0-0 berabere kaldı.

Karşılaşmaya her iki ekipte oldukça kontrollü başladı. Özellikle ilk 20 dakikada her iki ekipte rakip kaleye gitmeyi çok düşünmedi ve yine her iki ekipte rakibini tartmayı yeğledi.

İlk yarının ikinci bölümünde ise tam anlamıyla temsilcimizin üstünlüğü vardı. Her geçen dakika rakip kaleye olan baskısını artıran kırmızı beyazlı temsilcimizin organize gelişen ve golle sonuçlanan iki pozisyonu ofsayt gerekçesiyle iptal edildi.

35.dakikada ise ilk yarının en net pozisyonuna yine temsilcimiz girdi. Bu dakikada Musa Sinan Yılmazer’in bireysel becerisiyle başlattığı atakta Murat Kayalı’ya mükemmel bir ara pası gönderdi ancak sağ çaprazda kaleciyle karşı karşıya kalan Murat Kayalı pozisyonu gole çeviremedi ve ilk yarı başladığı gibi 0-0 sona erdi.

İkinci yarıya temsilcimiz iyi başladı. Üst üste rakip kalede pozisyon üretsek de, bir türlü kale çizgisini geçemediğimiz karşılaşmanın özellikle 60.dakikasından sonra oyun üstünlüğünü kaybettik. İlk yarının aksine ev sahibi ekip kalemizde daha fazla pozisyon bulurken bir pozisyonda da temsilcimizin bir pozisyonunda top kale çizgisini geçti mi, geçmedi mi tartışması uzun süre tartışıldı.

Oyuncu değişiklikleri ile risk aldığımız dakikalarda temsilcimiz, bıraktığımız boşluklarda ise ev sahibi ekibin kontra atakları sonuçsuz kalınca her iki ekip sahadan birer puanla ayrıldı.
 

Haber Kaynağı: Kuşakkaya Gazetesi

Sosyal Medya Hesaplarımız

Puan Durumu

Logomuz